Երկրաբանի մասնագիտությունն ընտրած ԵՊՀ ուսանողներն արժանացան դրամական պարգևի:
ԵՊՀ աշխարհագրության և երկրաբանության ֆակուլտետի ուսանողներ Հրաչ Քառյանը և Մարինե Բանգոյանը՝ որպես լավագույն ավարտական աշխատանքի և լավագույն մագիստրոսական թեզի հեղինակներ, արժանացան դրամական պարգևի։
ԵՊՀ աշխարհագրության և երկրաբանության ֆակուլտետի և գործընկեր «Լիդիան Արմենիա» ՓԲԸ-ի միջև ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն՝ ավարտական աշխատանքների և մագիստրոսական թեզերի պաշտպանություններից հետո հանձնաժողովը ընտրել է լավագույն աշխատանքները։ Ընտրված երկու աշխատանքների հեղինակները «Պետրոս Ալոյան» հիմնադրամի կողմից արժանացան 1500-ական եվրո դրամական պարգևի:
Պարգևատրման նպատակն է խրախուսել երկրաբանի մասնագիտությունն ընտրած ուսանողներին՝ ձեռք բերելու մասնագիտական խոր գիտելիքներ և դրանք կիրառելու գործնականում:

Hrach Karyan and Marine Bangoyan received a monetary reward, funded by the Petros Aloyan Fund, as the authors of the undergraduate dissertation and best master's thesis in the Faculty of Geology and Geography at YSU.
An agreement was made between YSU's Faculty of Geography and Geology and Lydian Armenia that the committee would select the best works from the bachelors and masters graduates. The authors of the two selected works were awarded 1,500 euros each by the Petros Aloyan Foundation.
The purpose of the award is to encourage students who have chosen geology as a profession to acquire in-depth professional knowledge and apply it in practice.