Քոլատակի միջնակարգ դպրոցը նոր գույք և տեխնիկա է ստացել
Այսօր՝ նոյեմբերի 15-ին, ԱՀ նախագահի՝ Սփյուռքի հարցերով խորհրդական Ազատուհի Սիմոնյանի միջնորդությամբ Մարտակերտի շրջանի Քոլատակ համայնքի միջնակարգ դպրոցին «Գևորգյանց» բարեգործական հիմնադրամի կողմից փոխանցվեցին դպրոցին անհրաժեշտ նոր գույքը և տեխնիկան:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ԱՀ նախագահի՝ սփյուռքի հարցերով խորհրդական Ազատուհի Սիմոնյանը:
«ԱՄՆ-ում գործող «Գևորգյանց» բարեգործական հիմնադրամը լիովին կահավորել է Մարտակերտի շրջանի Քոլատակ համայնքի և Մաղավուզ համայնքի Մհեր Դանիելյանի անվան միջնակարգ դպրոցները՝ նվիրաբերելով նոր գույք և տեխնիկա: Ինչպես նաև անցյալ շաբաթ Հաթերք համայնքի պետական մանկապարտեզին ևս հիմնադրամը տվել է գույք և տեխնիկա: Այս ամենը ԱՄՆ կատարած իմ վերջին այցի արդյուքներից կարելի է համարել», -նշեց Ա. Սիմոնյանը:
Քոլատակի միջնակարգ դպրոցի տնօրեն Վահրամ Աղասյանի խոսքով՝ «Գևորգյանց» բարեգործական հիմնադրամի կողմից կրթօջախին նոր գույք և տեխնիկա տրամադրելը ևս մեկ անգամ ապացուցում է, որ Արցախն ու արցախցին մենակ չեն։
«Դպրոցին նվիրաբերվել է աշակերտական 50 սեղան և 100 աթոռ, ուսուցչական 10 սեղան և 7 աթոռ, 12 գրատախտակ, 3 համակարգիչ, 2 տպիչ սարք, 1 պրոյեկտոր, 12 կախիչ: Ուսուցիչների և աշակերտների անունից շնորհակալություն ենք հայտնում դպրոցի ուսումնանյութական բազան հարստացնելու համար», - ասաց մեր զրուցակիցը:

Колатакская средняя школа получила новое имущество и оборудование
Сегодня, 15 ноября, при посредничестве советника президента Республики Арцах по делам Диаспоры Азатуи Симонян, благотворительный фонд "Геворгянц" передал новое имущество и оборудование средней школе общины Колатак Мартакертского района, необходимое для школы.
СТЕПАНАКЕРТ, 15 ноября, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" сказала советник президента Республики Арцах по делам Диаспоры Азатуи Симонян.
«Благотворительный фонд "Геворгянц", действующий в США, полностью обустроил средние школы общины Колатак и общины Магавуз имени Мгера Даниеляна Мартакертского района, пожертвовав новое имущество и оборудование. А также на прошлой неделе фонд передал государственному детскому саду общины Атерк имущество и оборудование. Все это можно считать результатом моего последнего визита в США», -отметила А. Симонян.
По словам директора Колатакской средней школы Ваграма Агасяна, предоставление школам нового имущества и оборудования Благотворительным фондом "Геворгянц" еще раз доказывает, что Арцах и арцахцы не одни.
«Школе были переданы в дар 50 ученических парт и 100 стульев, 10 учительских столов и 7 стульев, 12 классных досок, 3 компьютера, 2 принтера, 1 проектор, 12 вешалок. От имени учителей и учеников благодарим вас за то, что вы обогатили учебно-материальную базу школы», - сказал наш собеседник.